Ikimokyklinių įstaigų saviraiškos šventė „Saulelė rėit“

Gegužės 21 d. Ylakių „Beržynėlyje“ įvyko rajono ikimokyklinių įstaigų saviraiškos šventė „Saulelė rėit“, kurioje dalyvavo Skuodo, Mosėdžio ir Ylakių vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bei auklėtojos. Šventė skirta Etnografinių regionų metams paminėti.

Kaip pasakojo Ylakių vaikų lopšelio-darželio direktorė Živilė Rancienė, šventei pavadinimą „Saulelė rėit“ sugalvojo dar žiemą. „Gyvenime viskas prasideda nuo saulės, šviesos… Vienais metais rajono renginį organizuoja skuodiškiai, kitais – mosėdiškiai, paskui – mes. Taip ir sukasi ratas. Ši šventė – turiningas laisvalaikis vaikams. Jie išgirdo naujų žemaitiškų žodžių, grojo liaudies instrumentais“, – pasakojo direktorė.

Renginio vedėjos – auklėtoja Veronika Žutautienė ir meninio ugdymo pedagogė Vaida Stasiulienė. Kitos Ylakių vaikų lopšelio-darželio auklėtojos – spindulėliai, kurie pažadina vaikučius. Pirmasis spindulėlis – auklėtoja Virginija. Rytą prabudęs katinas rąžosi, mankštinasi, prausiasi ir pakviečia visus į ratelį. Antras spindulėlis – auklėtoja Viliutė – pakvietė pažaisti žaidimą su gėlėmis; trečias – auklėtoja Rūta – klausė, ar vaikučiai girdi paukščių balselius, bei pažaidė žaidimą „Tupi šarka viduryje“. Taip pat ji užminė vaikams mįslių. Išmintingiausias spindulėlis – auklėtoja Rita – atidarė žemaitiškų žodžių skrynelę – jie pabiro tarsi perlai. Skambiausias spindulėlis-auklėtoja Sigutė-pakvietė į muzikantų varžytuves. Vaikučiai grojo liaudies instrumentais. Turtingiausias spindulėlis – auklėtoja Vaida – pasiūlė „pamankštinti“ galvas ir pasakyti, kas pavasarį duoda pienelio; vasarą apsirengia, o žiemą nusirengia ir t. t. Po smagių žaidimų visi susirinko į čia pat, „Beržynėlyje“, įrengtą pirkią, kurioje laukė vaišės: sūris, naminė duona, žolelių arbata…

Ylakių vaikų lopšelis-darželis sumanė rengti netradicinius renginius. Tokia šventė pirmąkart įvyko I. Navidansko parke. „Vaikai pabūna kitokioje erdvėje. Jie parodė, ką išmoko per metus“, – teigė Ž. Rancienė. Pasak jos, darželis neapsieina be socialinių partnerių – Ylakių seniūnijos seniūno Vytauto Gudausko (padėjo nuvežti reikiamas priemones į vietą ir t. t.), Ylakių gimnazijos direktoriaus Vaclovo Statkaus (paskolino įgarsinimo aparatūrą) pagalbos.

Kaip teigė direktorė, labai smagu, kai į šventes atvažiuoja ir kitų darželių vaikučiai. Savo draugams padovanojo netradicinių dovanų: remontantinių braškių, žemuogių, čiobrelių, citrininių melisų daigų. Vaikučiams šioje šventėje daug kas buvo nauja, suaugusiems – sena, bet prisiminti niekada nėra prošal. O susitikimai suartina: pabendrauja vaikučiai ir auklėtojai, pastarieji pasisemia patirties, vieni iš kitų pasimoko.