„Mažu takeliu per Ylakius“

Priešmokyklinės grupės „Boružiukai“ vaikučiai vykdo tęstinį projektą „Mažu takeliu per Ylakius“. Rugsėjo 22 d. apsilankė Skuodo muziejuje. Susipažino su mūsų krašto etnografiniais, istoriniais, tautodailės eksponatais. Taip pat su archeologiniais eksponatų rinkiniais, kuriuos sudaro radiniai iš Apuolės, Klaišių, Klauseikių ir kitų piliakalnių, pilkapių bei kapinynų. Muziejus – istorijos šventovė, jis saugo mūsų Skuodo žemės istorijos, kultūros paveldą. Vaikučiai noriai ir įdėmiai klausė pasakojimus, patys nesuprasdami patyrė tautos kultūros vertybių užuomazgas, vaikai įgavo etninės kultūros erdves, protėvių gyvenimo išmintis.

Rugsėjo 23 d. pagal tą patį projektą grupės „Boružiukai“ vaikučiai aiškinosi, kaip kepė pyragus anksčiau ir kaip kepama dabar. Vaikai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje Ylakių miestelio arbatinėje. Arbatinės šeimininkė Ingrida vaikučiams pasakojo apie pyrago kelią, kepimo tradicijas, papročius. Visi vaikai turėjo galimybę patys maišyti pyragą, lupti ir pjaustyti obuolius, parinkti tinkančius ingredientus. Vaikai džiaugėsi savo iškeptu pyragu. Šis edukacinis užsiėmimas vaikams davė papildomų istorijos, gamtos pažinimo ir maisto ruošimo žinių. Jie sužinojo, kokį ilgą ir sunkų kelią turi nukeliauti grūdelis, kol tampa pyrago kąsneliu, kokius sunkius  darbus reikia nudirbti žmogui, kol pyragas pasiekia mūsų stalą. Reikia pasidžiaugti, kad savaitės išvyka pasiekė vaikų širdeles.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Navidanskienė.