Užgavėnės

Užgavėnės – tai džiaugsmo, pokštavimų, linksmybių, įvairiais papročiais ir apeigomis apipinta diena. Darželio vaikučiai, aktyviai ruošėsi šiai dienai. Grupėse visą savaitę kalbėta apie šventės tradicijas: Morės deginimą, Kanapinio ir Lašininio dvikovą, persirengėlius, blynų valgymą.  Grupėse padedami auklėtojų vaikai kirpo, spalvino kaukes.
Turbūt pati džiugiausia diena, kai vaikai, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintomis kaukėmis, išgužėjo į darželio  aikštelę atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo. Čia visi šventės dalyviai žaidė, dainavo, šmaikštavo.  Dar didesnį triukšmą sukėlė, kai pasirodė Lašininis ir Kanapinis. Lašininis ragino valgyti tik riebų maistą, Kanapinis peikė jo valgį ir ragino valgyti tik sveiką maistą. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Kokios kovos be Lašininio ir Kanapinio varžytuvių! Gausiausias būrys vaikų rikiavosi Kanapinio pusėje, todėl stipriau patraukus virvę varžytuves nugalėjo Kanapinis. Šventės kulminacija – Morės deginimas. Degant Morei visi darželio persirengėliai buvo pavaišinti šiltais, gardžiais,  blynais. Pasilinksminę ir prisivaišinę mažieji darželio persirengėliai nepamiršo aplankyti ir Ylakių miestelio seniūnijos  darbuotojų bei pasižiūrėti ar virtuvėje kepa užgavėnių blynai.
Mažieji darželio ugdytiniai įsitikinę, kad žiema nebesugrįš ir dabar jau netrukus sulauksime pavasarėlio.