Užgavėnės

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinį žiemos mėnesį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.  Po užgavėnių prasideda Gavėnia, truksianti iki Velykų.

Šią dieną – vasario 13 mūsų darželio vaikai ir auklėtojos taip pat praleido išmoningai. Visų grupių ugdytiniai su savo auklėtojomis ir auklytėmis užsidėję kaukes ėjo vieni pas kitus į grupės, pas direktorę, virėjas. Nepamiršome triukšmingai, su dainomis ir šokiais užsukti pas seniūnijos darbuotojus, kaip kasmet jie mūsų laukia. Linksmai prabėgo laikas iki pietų, dar spėjome sugrįžę pasmaguriauti gautais skanumynais ir pasidalinti patirtais įspūdžiais. Grupėse vaikai žiūrėjo įvairią filmuotą medžiagą apie užgavėnes, kaip ją švenčia Žemaitijoje ir kitur.

Auklėtoja metodininkė R. Freimutienė